logo_opentech2

AktuALNOŚCI

Facebook
Twitter
LinkedIn

Pomoc telefoniczna dla IOD

Urząd Ochrony Danych Osobowych uruchomił specjalną infolinię dedykowaną inspektorom ochrony danych (IOD).

Im wyższa jest fachowa wiedza i doświadczenie inspektora ochrony danych, tym większa szansa na zbudowanie w organizacji, która go wyznaczyła, skutecznego systemu ochrony danych osobowych. Mając tego świadomość, Urząd Ochrony Danych Osobowych konsekwentnie wspiera kształcenie osób pełniących te funkcje, m.in. publikując na swojej stronie internetowej przydatne dla nich wyjaśnienia czy organizując dedykowane im szkolenia.

Teraz z myślą o nich uruchomił specjalną infolinię czynną w dni robocze, a więc od poniedziałku do piątku, od 10.00 do 13.00 pod numerem 606 942 000.

Dyżurujący tam eksperci UODO udzielają podstawowych informacji m.in. o tym, jak interpretować przepisy dotyczące ochrony danych osobowych.

Jednocześnie przypominamy, że dla wszystkich innych osób zainteresowanych kwestiami dotyczącymi ochrony danych osobowych przeznaczona jest druga Infolinia, działająca pod numerem 606-950-000. Ona również jest czynna od poniedziałku do piątku, od 10.00 do 13.00.

Zapraszamy do kontaktów.

 

Źródło: https://uodo.gov.pl/pl/138/720 

Mariusz Piskorczyk

Specjalista ds. bezpieczeństwa informacji, ochrony danych i cyberbezpieczeństwa. Audytor wiodący ISO 27001, 9001. Od 10 lat zajmujący się praktycznie bezpieczeństwem informacji i cyberbezpieczeństwem. Administrator systemów IT.