Aktualności

Przewodnik Ransomware

Przewodnik zabezpieczeń – Ransomware

Publikujemy dla Państwa Przewodnik zabezpieczeń – Ransomware.

Niniejsze opracowanie w zakresie ochrony i działań związanych z zagrożeniem Ransomware może pomóc organizacjom i osobom prywatnym w zarządzaniu ryzykiem wystąpienia zdarzeń, które to zagrożenie może powodować.
Obejmuje pomoc w ocenie poziomu gotowości organizacji do przeciwdziałania zagrożeniom związanym z oprogramowaniem ransomware oraz radzenia sobie z potencjalnymi skutkami zdarzeń.
Opracowanie można również wykorzystać do zidentyfikowania możliwości poprawy bezpieczeństwa cybernetycznego, aby pomóc w udaremnianiu ataków oprogramowania ransomware.
Jest opracowane na podstawie wytycznych standardu NISTIR 8374 – Ransomware Risk Management: A Cybersecurity Framework Profile, który zawiera cele bezpieczeństwa z Framework for Improving Critical Infrastructure Cybersecurity, Version 1.1 [1] (znanego również jako NIST Cybersecurity Framework) na możliwości i środki bezpieczeństwa, które pomagają w identyfikacji, ochronie przed zdarzeniami typu ransomware, wykrywaniu, reagowaniu na nie i odzyskiwaniu ich.
W opracowaniu niniejszym uwzględniono również odniesienie w zakresie normy ISO/IEC 27001:2022.

Przewodnik Ransomware –  Pobierz 

CYBER HELP

Jeżeli chcesz wprowadzić odpowiedni poziom bezpieczeństwa informacji, cyberbezpieczeństwa, ochrony danych osobowych lub podejrzewasz, że wystąpił w Twojej organizacji incydent, możesz się z nami skontaktować za pomocą niniejszego formularza kontaktowego lub telefonicznie.

Wszelkie informacje uzyskane mają charakter poufny.

ZGŁOŚ PROBLEM Z CYBERBEZPIECZEŃSTWEM