ISO/IEC 27001:2022

4.4 System zarządzania bezpieczeństwem informacji

Ten punkt normy ISO 27001 jest prostym wymogiem, który można łatwo spełnić, jeśli wszystko inne robisz dobrze. Dotyczy sposobu, w jaki organizacja wdraża, utrzymuje i stale ulepsza system zarządzania bezpieczeństwem informacji.

Utrzymanie systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji

Jednym z kluczy do utrzymania systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji w celu spełnienia punktu 4.4 jest zaangażowanie w bezpieczeństwo informacji ze strony kierownictwa wyższego szczebla, przy jednoczesnym posiadaniu technologii, która znacznie ułatwia administrację i zarządzanie wszystkim zaangażowanym, w tym specjalistom ds. bezpieczeństwa informacji, kierownictwu wyższego szczebla, pracownikom, dostawcom i samym audytorom. Dla audytorów zewnętrznych korzystne byłoby pokazanie istoty ISO 27001. Można to osiągnąć, zaczynając od kierownictwa wyższego szczebla i jego zaangażowania w technologię wykorzystywaną do koordynacji, kontroli i wykazania, że wszystko inne działa zgodnie z oczekiwaniami.

CYBER HELP

Jeżeli chcesz wprowadzić odpowiedni poziom bezpieczeństwa informacji, cyberbezpieczeństwa, ochrony danych osobowych lub podejrzewasz, że wystąpił w Twojej organizacji incydent, możesz się z nami skontaktować za pomocą niniejszego formularza kontaktowego lub telefonicznie.

Wszelkie informacje uzyskane mają charakter poufny.

ZGŁOŚ PROBLEM Z CYBERBEZPIECZEŃSTWEM