Testy podatności

Nasza firma oferuje profesjonalne usługi testów podatności, które pomagają organizacjom identyfikować i naprawiać potencjalne luki w zabezpieczeniach ich systemów informatycznych1. Nasze usługi są skierowane do firm, które chcą poprawić swoje bezpieczeństwo IT i chronić swoje dane przed potencjalnymi atakami1

Testy Podatności Systemów Informatycznych

Wykrywanie podatności

Nasze testy podatności identyfikują potencjalne słabości w systemach informatycznych, które mogą być wykorzystane przez cyberprzestępców.

Testy podatności to nie tylko wykrywanie luk, ale również ważny element zarządzania ryzykiem. Regularne skanowanie i wdrażanie odpowiednich działań naprawczych pozwala organizacjom proaktywnie chronić swoje systemy i dane przed atakami¹. Dodatkowo, skanowanie podatności może być wykorzystywane do spełniania wymogów regulacyjnych, takich jak RODO, KRI, NIS2,  które nakazują firmom stosowanie odpowiednich zabezpieczeń technicznych i organizacyjnych w celu ochrony danych osobowych i cyberbezpieczeństwa.

Przykłady zagrożeń, którym można zapobiec poprzez ocenę podatności, obejmują: eskalacje uprawnień z powodu wadliwych mechanizmów uwierzytelniania lub błędów oprogramowania, SQL Injection i inne ataki polegające na wstrzykiwaniu kodu, wyłączenie usługi lub utrata danych poprzez ataki typu buffer overflow, niebezpieczne ustawienia domyślne, czyli oprogramowanie dostarczane z niezabezpieczonymi ustawieniami, takimi jak możliwe do odgadnięcia hasła administratora².

Istnieje kilka rodzajów ocen podatności:
Hosta — ocena krytycznych serwerów i komputerów, które mogą być podatne na ataki².
Sieci i sieci bezprzewodowych – ocena zasad i praktyk mających na celu zapobieganie nieautoryzowanemu dostępowi do sieci prywatnych lub publicznych oraz zasobów dostępnych w sieci².
Bazy danych — ocena baz danych lub systemów big data pod kątem luk w zabezpieczeniach i błędnych konfiguracji, a także identyfikacja nieuczciwych baz danych lub niezabezpieczonych środowisk deweloperskich/testowych oraz klasyfikowanie wrażliwych danych w infrastrukturze organizacji.

testy podatności

Testy podatności, znane również jako Vulnerability Assessment, to proces automatycznego badania i analizy systemów informatycznych w celu identyfikacji potencjalnych luk w zabezpieczeniach, które mogą być wykorzystane przez cyberprzestępców do ataków¹².

Skanery podatności poszukują różnych rodzajów podatności, takich jak błędy w oprogramowaniu, nieprawidłowe konfiguracje systemów lub słabe punkty w sieciach, aby zapobiec możliwym incydentom bezpieczeństwa.

Dzięki skanowaniu podatności organizacje mogą szybko zlokalizować i zlikwidować potencjalne zagrożenia, minimalizując ryzyko cyberataków i naruszeń danych.

CYBER HELP

Jeżeli chcesz wprowadzić odpowiedni poziom bezpieczeństwa informacji, cyberbezpieczeństwa, ochrony danych osobowych lub podejrzewasz, że wystąpił w Twojej organizacji incydent, możesz się z nami skontaktować za pomocą niniejszego formularza kontaktowego lub telefonicznie.

Wszelkie informacje uzyskane mają charakter poufny.

ZGŁOŚ PROBLEM Z CYBERBEZPIECZEŃSTWEM